Kosmetyki naturalne
Zdrowe i naturalne kosmetyki ekologiczne jakie wybrać ?

Przenikanie nocy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jestem ze złych dawnych czasów. Nie w najgorszych dawnych czasach – kiedy byłem studentem medycyny i pediatrą w latach 80., osoby, które trenowały w tych jeszcze starszych, bardzo złych czasach, dały nam znać, że jesteśmy miękcy, mieliśmy to łatwe, Nigdy nie rozumiem, jak to było uczyć się i ćwiczyć w czasach olbrzymów. Wciąż jednak, w dawnych, złych czasach, dzwoniliśmy co trzecią lub czwartą noc i niekoniecznie (czytaj: nigdy) nie zasypiajmy i niekoniecznie (czytaj: rzadko) wracajcie do domu rano po wezwaniu, bez względu na to, jak intensywnie była noc. Zamiast tego robiliśmy inne rzeczy. Poprosiliśmy ludzi o sprawdzenie naszych obliczeń (szczególnie w oddziale intensywnej terapii noworodków [NICU], w którym błąd dziesiętny w miligramach na kilogram lub mililitrach na godzinę może zabić). Zasnęliśmy podczas wykładów w południe. Pisaliśmy niezorganizowane lub pobieżne notatki. Warknęliśmy i warknęliśmy na kolegów, pielęgniarki, przyjaciół i rodzinę. I tak, prawdopodobnie narażamy naszych pacjentów na ryzyko. Zdecydowanie naraziłem na niebezpieczeństwo całą populację, kiedy pojechałem do domu pocztą.
Oczywiście skarżyliśmy się i chwaliliśmy, często jednocześnie. Cóż to była za kiepska noc. Ile mam przyjęć. Jak stabilne dzieci zdekompensowały, chore dzieci się załamały.
Ale każdy rozsądny człowiek wiedziałby, że to było złe. Patrząc wstecz, zastanawiam się, czy wszyscy byli trochę szaleni, powierzając opiekę nad pacjentami osobom, które z założenia były przewidywalne, tak samo zmęczone jak my.
Jednak – jako dowód na to, że staję się czymś, co technicznie nazywa się starym pierdnięciem – czasami odczuwam niemal przytłaczającą nostalgię za tym harmonogramem i uczuciami, które ono przyniosło. Myślę o nocnych dyżurach i dniach, które towarzyszyły im z bardzo mieszanymi emocjami. Nie mogę tego bronić z perspektywy opieki nad pacjentem, a ja nie chciałem nikogo innego przez to przechodzić. A jednak, gdy patrzę wstecz na pewne aspekty tego szalonego, niebezpiecznego harmonogramu, wspomnienia mają pewną słodycz.
Było uczucie, że jest się jedynym, który przebudził, tym, który kieruje oddziałem przez całą noc. Byliśmy znacznie mniej nadzorowani i znacznie mniej odpowiednio zabezpieczeni niż mieszkańcy, i pamiętam dumne i samotne przekonanie, że jako pediatryczny rezydent, miałem najważniejszą pracę na świecie, że byłem blisko najświętszych tajemnic w centrum wszechświata. Wydaje mi się, że pochodziło to z tych absurdalnie długich zmian – jestem tutaj od 18 godzin, wszyscy wracają do domu, to ja dostaję te dzieci przez całą noc.
Był poziom zaangażowania, jaki towarzyszył przyjęciu pacjenta i pozostaniu z pacjentem i rodziną przez te pierwsze 24 lub 36 godzin. Najstraszniejsze przypadki, jakie kiedykolwiek widziałem, dotyczyły dzieci, które dostały bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i szybko się pogarszały. Niektórzy z nich zginęli, niektórzy z nich zginęli (spędziłem moją rezydencję szaleńczo czuwając nad Haemophilus influenzae typu b i pneumokokami, obaj teraz w dużej mierze wyeliminowani przez immunizację), ale te były 24 ciekawe godziny. Podobnie jak pierwsze 24 godziny opieki nad dzieckiem z ciężką cukrzycową kwasicą ketonową, używanie kroplówki insuliny, dostosowywanie płynów, sprawdzanie wszystkich pobrań krwi. Podobnie jak pierwsze 24 godziny życia w małym preemie.
Pracuję dziś z mieszkańcami i szanuję ich zaangażowanie na rzecz pacjentów i głębokość ich rozumienia
[hasła pokrewne: eksenatyd, praca legionowo olx, klinika ceglana ]

Tags: , ,

No Responses to “Przenikanie nocy”

 1. Joanna Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: wypełnianie zmarszczek[...]

 2. Hubert Says:

  Nie wiem czemu służy ten artykuł.

 3. Elena Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kosmetyki do solarium[...]

 4. Dangle Says:

  Tak więc jest jednak coś, jakaś alternatywa dla takich osób

Powiązane tematy z artykułem: eksenatyd klinika ceglana praca legionowo olx