Kosmetyki naturalne
Zdrowe i naturalne kosmetyki ekologiczne jakie wybrać ?

Nagłe zatrzymanie krążenia podczas uczestnictwa w zawodach sportowych

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Częstość występowania nagłego zatrzymania krążenia podczas uczestnictwa w zajęciach sportowych pozostaje nieznana. Uważa się, że programy badań przesiewowych mające na celu zapobieganie nagłemu zatrzymaniu krążenia podczas zajęć sportowych są w stanie zidentyfikować zagrożonych sportowców; jednak skuteczność tych programów pozostaje kontrowersyjna. Staraliśmy się zidentyfikować wszystkie nagłe zatrzymania krążenia, które wystąpiły podczas uczestnictwa w zajęciach sportowych w określonym regionie Kanady i określić ich przyczyny. Metody
W tym retrospektywnym badaniu wykorzystaliśmy bazę danych Rescu Epistry do zatrzymania krążenia (zawierającą zapis każdego zatrzymania krążenia z udziałem ratowników w regionie sieci), aby zidentyfikować wszystkie pozaszpitalne zatrzymania krążenia, które miały miejsce od 2009 do 2014 roku u osób w wieku od 12 do 45 lat. lat podczas uczestnictwa w sporcie. Przypadki zostały uznane za nagłe zatrzymanie krążenia (tj. Z powodu przyczyny sercowej) lub jako zdarzenie wynikające z przyczyn niesercowych, na podstawie zapisów z wielu źródeł, w tym raportów z wezwań pogotowia, raportów z autopsji, danych wewnątrzszpitalnych i zapisów bezpośrednie wywiady z pacjentami lub członkami rodziny.
Wyniki
W ciągu 18,5 miliona osobolat obserwowano 74 nagłe zatrzymania krążenia podczas uczestnictwa w sporcie; z nich 16 miało miejsce podczas zawodów sportowych, a 58 miało miejsce podczas sportów niekonkurencyjnych. Częstość występowania nagłego zatrzymania krążenia w zawodach sportowych wynosiła 0,76 przypadków na 100 000 sportowców w wieku, z 43,8% sportowców, którzy przeżyli do czasu wypisania ze szpitala. Wśród sportowców wyczynowych dwa zgony przypisano kardiomiopatii przerostowej i brak arytmogennej kardiomiopatii prawej komory. Trzy przypadki nagłego zatrzymania krążenia, które wystąpiły podczas uczestnictwa w sportach wyczynowych, zostały określone jako potencjalnie możliwe do zidentyfikowania, jeśli zawodnicy przeszli wstępne kontrole wstępne.
Wnioski
W naszym badaniu z udziałem osób, które przebyły pozaszpitalne zatrzymanie krążenia, częstość nagłego zatrzymania krążenia podczas uczestnictwa w zawodach sportowych wynosiła 0,76 przypadków na 100 000 sportowców-lat. Występowanie nagłego zatrzymania krążenia z powodu strukturalnej choroby serca było rzadkie podczas udziału w zawodach sportowych. (Finansowane przez National Heart, Lung, and Blood Institute i inne.)
[hasła pokrewne: klinika okulistyczna katowice ceglana 35, searchterms olx, pluskwy domowe ugryzienia ]

Tags: , ,

No Responses to “Nagłe zatrzymanie krążenia podczas uczestnictwa w zawodach sportowych”

 1. Urszula Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: badanie słuchu[...]

 2. Mule Skinner Says:

  Boli mnie ciągle brzuch

 3. Artur Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: clenbuterol[...]

 4. Kickstart Says:

  chyba przejdę się do trzeciego lekarza i zobaczymy co powie na ten temat

 5. Wojciech Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu okulista Pszczyna[...]

 6. High Kingdom Warrior Says:

  W moim domu rodzinnym był taki zwyczaj

Powiązane tematy z artykułem: klinika okulistyczna katowice ceglana 35 pluskwy domowe ugryzienia searchterms olx