Kosmetyki naturalne
Zdrowe i naturalne kosmetyki ekologiczne jakie wybrać ?

Nagłe zatrzymanie krążenia podczas uczestnictwa w zawodach sportowych

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2018

Częstość występowania nagłego zatrzymania krążenia podczas uczestnictwa w zajęciach sportowych pozostaje nieznana. Uważa się, że programy badań przesiewowych mające na celu zapobieganie nagłemu zatrzymaniu krążenia podczas zajęć sportowych są w stanie zidentyfikować zagrożonych sportowców; jednak skuteczność tych programów pozostaje kontrowersyjna. Staraliśmy się zidentyfikować wszystkie nagłe zatrzymania krążenia, które wystąpiły podczas uczestnictwa w zajęciach sportowych w określonym regionie Kanady i określić ich przyczyny. Metody
W tym retrospektywnym badaniu wykorzystaliśmy bazę danych Rescu Epistry do zatrzymania krążenia (zawierającą zapis każdego zatrzymania krążenia z udziałem ratowników w regionie sieci), aby zidentyfikować wszystkie pozaszpitalne zatrzymania krążenia, które miały miejsce od 2009 do 2014 roku u osób w wieku od 12 do 45 lat. lat podczas uczestnictwa w sporcie. Przypadki zostały uznane za nagłe zatrzymanie krążenia (tj. Z powodu przyczyny sercowej) lub jako zdarzenie wynikające z przyczyn niesercowych, na podstawie zapisów z wielu źródeł, w tym raportów z wezwań pogotowia, raportów z autopsji, danych wewnątrzszpitalnych i zapisów bezpośrednie wywiady z pacjentami lub członkami rodziny.
Wyniki
W ciągu 18,5 miliona osobolat obserwowano 74 nagłe zatrzymania krążenia podczas uczestnictwa w sporcie; z nich 16 miało miejsce podczas zawodów sportowych, a 58 miało miejsce podczas sportów niekonkurencyjnych. Częstość występowania nagłego zatrzymania krążenia w zawodach sportowych wynosiła 0,76 przypadków na 100 000 sportowców w wieku, z 43,8% sportowców, którzy przeżyli do czasu wypisania ze szpitala. Wśród sportowców wyczynowych dwa zgony przypisano kardiomiopatii przerostowej i brak arytmogennej kardiomiopatii prawej komory. Trzy przypadki nagłego zatrzymania krążenia, które wystąpiły podczas uczestnictwa w sportach wyczynowych, zostały określone jako potencjalnie możliwe do zidentyfikowania, jeśli zawodnicy przeszli wstępne kontrole wstępne.
Wnioski
W naszym badaniu z udziałem osób, które przebyły pozaszpitalne zatrzymanie krążenia, częstość nagłego zatrzymania krążenia podczas uczestnictwa w zawodach sportowych wynosiła 0,76 przypadków na 100 000 sportowców-lat. Występowanie nagłego zatrzymania krążenia z powodu strukturalnej choroby serca było rzadkie podczas udziału w zawodach sportowych. (Finansowane przez National Heart, Lung, and Blood Institute i inne.)
[hasła pokrewne: przychodnia medyk rzeszów, odbudowa zęba po leczeniu kanałowym cena, poznań badania genetyczne ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: odbudowa zęba po leczeniu kanałowym cena poznań badania genetyczne przychodnia medyk rzeszów