Kosmetyki naturalne
Zdrowe i naturalne kosmetyki ekologiczne jakie wybrać ?

Czy zakupy oparte na wartościach zwiększą różnice w opiece

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zachęty finansowe do poprawy jakości i wydajności stały się głównym nurtem amerykańskiej opieki zdrowotnej. Po latach projektów pilotażowych na niewielką skalę, demonstracji i eksperymentów, ustawa o przystępnej cenie nakazała, aby płatności w ramach Medicare dla szpitali i lekarzy były częściowo zależne od wskaźników jakości i wydajności. Pierwszy program to zakupy oparte na wartości szpitali (HVBP), które zaczęły wpływać na płatności Medicare na szpitale ostrej opieki w październiku 2012 roku. W pierwszym roku leczenia HVBP szpitale otrzymywały zachęty do osiągania wyników w zakresie badań klinicznych i pomiarów klinicznych. W kolejnych latach szpitale będą również otrzymywać zachęty do osiągania wyników w zakresie środków opartych na wynikach, takich jak 30-dniowa śmiertelność. Wszystkie szpitale zaczynają od obniżenia podstawowej płatności operacyjnej, zwanej kwotą u źródła . Suma tych potrąceń ze wszystkich uczestniczących szpitali staje się pulą dla płatności motywacyjnych wypłacanych w danym roku. Na podstawie wyników w zakresie środków jakości szpital otrzymuje płatność w wysokości większej, niższej lub równej jej wstrzymaniu.
Podstawowe pytania dotyczą tego, czy zakupy oparte na wartości poprawią jakość i wydajność Medicare. Jednocześnie istnieją obawy, że takie programy mogą zaostrzyć różnice w opiece związanej z rasa i status społeczno-ekonomiczny. Być może najbardziej przekonujące z tych obaw jest to, że poprzez dystrybucję premii i kar dla dostawców, programy te mogłyby zwiększyć lukę jakościową w opiece świadczonej dla bardziej zamożnych i mniej zamożnych pacjentów.1 Mniej wydajni dostawcy zwykle opiekują się biedniejszymi pacjentami. i mają większy odsetek pacjentów z grup mniejszości rasowych lub etnicznych niż dostawcy o wyższej skuteczności.2 Jeśli ci dostawcy otrzymują niższe opłaty motywacyjne lub płacą kary, mogą być mniej zdolni do finansowania inicjatyw na rzecz poprawy jakości – efekt, który mógłby, z kolei zwiększają różnice w wynagrodzeniu zależne od rasy i dochodów.
Wielu badaczy zasugerowało, że rozwiązaniem tego problemu może być projektowanie zachęt. Ponieważ dla dostawców z gorszą początkową wydajnością łatwiej jest udoskonalić, programy zakupów oparte na wartościach mogą zmniejszyć lub wyeliminować różnice w płatnościach, nagradzając poprawę wydajności oprócz osiągnięcia wydajności.1 Płatności motywacyjne w HVBP opierają się na podejściu, które nagradza obie. W przypadku każdego działania szpitale otrzymują punkty za osiągnięcia i poprawę. Następnie otrzymują wynik sumaryczny, który jest równy większej z tych wartości punktowych. Ta metoda przekładania osiągnięć i poprawy jakości na płatności motywacyjne różni się zasadniczo od metod stosowanych w poprzednich programach.
Przeanalizowałem opłaty motywacyjne w pierwszym roku programu HVBP, aby ustalić, czy szpitale, które opiekują się większą liczbą pacjentów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, otrzymują niższe płatności. Status szpitali został określony przez indeks DSP (Disproportionate Share Hospital) 3; wyższa wartość indeksu DSH wskazuje, że populacja pacjentów w szpitalu ma gorszą sytuację społeczno-ekonomiczną. Dwa rozważane przeze mnie wyniki to korekta płatności HVBP i przewidywany wpływ finansowy programu w roku podatkowym 2013
[hasła pokrewne: turkuć podjadek ugryzienie, praca olx jarocin, turkuć podjadek ciekawostki ]

Tags: , ,

No Responses to “Czy zakupy oparte na wartościach zwiększą różnice w opiece”

 1. Chuckles Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do zdjęcie zębów[...]

 2. Hubert Says:

  Włókniaki można potraktować Brodacidem

 3. Malwina Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psycholog w lublinie[...]

 4. Dorian Says:

  z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko

 5. Nadia Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: nefrolog[...]

 6. Daria Says:

  Tydzień temu moja mama dostała ciężkiego udaru niedokrwiennego.

Powiązane tematy z artykułem: praca olx jarocin turkuć podjadek ciekawostki turkuć podjadek ugryzienie