Kosmetyki naturalne
Zdrowe i naturalne kosmetyki ekologiczne jakie wybrać ?

Zmniejszenie częstości przedterminowej porodu z metronidazolem i erytromycyną u kobiet z bakteryjnym zakażeniem pochwy ad 6

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Oczekuje się, że kombinacja metronidazolu i erytromycyny będzie skuteczna przeciwko większości organizmów zidentyfikowanych w górnych drogach płciowych kobiet w tych badaniach obserwacyjnych. Należy podkreślić, że chociaż niższe wskaźniki porodu przedwczesnego zaobserwowano wśród kobiet z bakteryjnym zakażeniem pochwy, leczonych metronidazolem i erytromycyną niż wśród osób otrzymujących placebo, niekoniecznie wynika to z faktu, że eliminacja bakteryjnego zapalenia pochwy zmniejszy częstość porodu przedwczesnego. Jest bardzo możliwe, na przykład, że w połowie ciąży bakteryjne zapalenie pochwy jest markerem lub jest związane z kolonizacją błon płodnych przez organizmy takie jak U. urealyticum. Leczenie metronidazolem i erytromycyną, choć wyeliminowało bakteryjne zakażenie pochwy, mogło również wyeliminować wczesną kolonizację górnego odcinka dróg rodnych. Dlatego też badanie kliniczne, w którym wybór środków przeciwdrobnoustrojowych zależy wyłącznie od eliminacji bakteryjnego zakażenia pochwy, takie jak badanie pojedynczej dawki metronidazolu lub miejscowej klindamycyny, może nie spowodować zmniejszenia przedwczesnego porodu. Prawdopodobnie tak jest w przypadku badań, w których porównuje się częstość występowania bakteryjnego zakażenia pochwy z infekcjami górnego odcinka dróg rodnych u kobiet, które nie były w ciąży.
Niedawno Morales i wsp.38 odkryli również, że leczenie metronidazolem u kobiet z bakteryjnym zakażeniem pochwy i wcześniejszym porodem przedwczesnym z powodu spontanicznej porodu znacznie zmniejszyło częstość nawrotów porodu przedwczesnego. Zarówno w naszym badaniu, jak i w Morales et al., 38 kobiety, które miały niższy wskaźnik przedwczesnego porodu po leczeniu, miały zarówno bakteryjne zakażenie pochwy, jak i czynnik ryzyka przedwczesnego porodu. Nie mamy danych, które sugerowałyby, że leczenie kobiet w ciąży niskiego ryzyka z bakteryjnym zakażeniem pochwy zmniejszy częstość wcześniactwa. Dlatego wskazano na zrandomizowane próby antybiotykoterapii u takich kobiet.
Poród przedwczesny przypisywany do bakteryjnego zapalenia pochwy
Niedawno okazało się z wielu badań, że bakteryjne zapalenie pochwy w przybliżeniu podwaja ryzyko spontanicznego porodu przedwczesnego 8-10,28,39,40 Co więcej, choroba ta jest bardziej powszechna w niektórych populacjach niż w innych. Na przykład, używając danych z infekcji pochwy w badaniu przedwczesnym, wykazaliśmy, że ciężarne czarne kobiety miały prawie trzy razy więcej bakteryjnej pochwy niż ciężarne białe kobiety41. Meis i wsp. 42 potwierdzili również, że wskaźnik bakteryjnej waginozy w czerni kobiety są co najmniej dwukrotnie wyższe u kobiet białych.
Podsumowując, kobiety z bakteryjnym zakażeniem pochwy i zwiększonym ryzykiem przedwczesnego porodu mają znacznie niższe wskaźniki porodu przed 37 tygodniem ciąży, gdy są leczone metronidazolem i erytromycyną.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Częściowo dofinansowane z dotacji (6-554) z fundacji Marii Dimesów na wady wrodzone oraz kontraktu badawczego (DHHS 282-92-0055) z Agencji Polityki Ochrony Zdrowia.
Author Affiliations
Z Wydziału Medycyny Maternity-Fetal, Department of Obstetrics and Gynecology, University of Alabama w Birmingham, 618 S. 20th St., Birmingham, AL 35233-7333, gdzie prośby o przedruk należy kierować do doktora Hautha.
[przypisy: klinika ceglana, praca legionowo olx, klinika okulistyczna katowice ceglana 35 ]

Tags: , ,

No Responses to “Zmniejszenie częstości przedterminowej porodu z metronidazolem i erytromycyną u kobiet z bakteryjnym zakażeniem pochwy ad 6”

 1. Twitch Says:

  Prośbę o podanie nazwy ziół

 2. Nadia Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Psycholog[...]

 3. Bartłomiej Says:

  Słyszałam że pomaga na dolegliwości trawienne

 4. Mr. 44 Says:

  Article marked with the noticed of: leczenie dzieci[...]

 5. Roksana Says:

  U mnie zmęczenie zazwyczaj nasilało się jesienią i zimą

Powiązane tematy z artykułem: klinika ceglana klinika okulistyczna katowice ceglana 35 praca legionowo olx