Kosmetyki naturalne
Zdrowe i naturalne kosmetyki ekologiczne jakie wybrać ?

Renormalizacja palenia E-papierosy i tytoń “Endgame”

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Elektroniczne papierosy lub e-papierosy – zasilane bateryjnie urządzenia do dostarczania nikotyny, które naśladują wygląd i styl palenia poprzez odparowanie ciekłego roztworu, takiego jak glikol propylenowy – pojawiły się na rynkach europejskich i amerykańskich mniej niż dziesięć lat temu. Sprzedaż w Europie osiągnęła 650 milionów USD rocznie, aw 2013 roku osiągnie 1,7 miliarda USD w Stanach Zjednoczonych. Chociaż liczby te stanowią niewielką część sprzedaży tradycyjnych papierosów, e-papierosy stanowią znaczące osiągnięcie rynkowe; w rzeczy samej, niektórzy ludzie przewidują, że mogą ostatecznie zaćmić papierosy tytoniowe. Ale e-papierosy są przedmiotem sporu o zdrowie publiczne, który stał się bardziej wściekły, ponieważ ich popularność wzrosła. Podczas gdy niektórzy eksperci przyjmują e-papierosa za drogę do ograniczenia lub zaprzestania używania tytoniu, przeciwnicy określają go jako niebezpieczny produkt, który może podważyć wysiłki zmierzające do denormalizowania palenia. Już teraz Boston zastosował zakaz palenia w miejscu pracy do e-papierosów. Nowy Jork i Los Angeles są gotowe pójść o krok dalej, zakazując ich publicznego użytku (w tym w parkach i na plażach), choć podobna propozycja ostatnio utknęła w Chicago. Debata ta ma miejsce, gdy obrońcy tytoniu zaczęli badać opcje polityczne dotyczące endgame tytoniu – wdrożenie radykalnych strategii eliminowania używania tytoniu na całym świecie.
Kampanie marketingowe dotyczące e-papierosów grożą odwróceniem udanej, trwającej od dziesięcioleci kampanii zdrowia publicznego, mającej na celu denormalizację palenia. Główny specjalista ds. Reklamy jednej z e-papierosów wypowiedział się wyraźnie na temat renormalizacji palenia w formie vaping – popularnej nazwy używania e-papierosów. Nawet Big Tobacco nie odważył się wypowiedzieć takich słów, ponieważ obraz palenia został zmieniony na przestrzeni dziesięcioleci. Ponieważ informacje o zagrożeniach związanych z bocznym strumieniem dymu zostały ogłoszone w latach 80. i 90. XX wieku, imperatyw ochrony niewinnych przechodniów przeniósł się do centrum kontroli tytoniu, a publiczne palenie zakazało rzucania palaczy w cień. Dawniej powszechny zwyczaj nie został po prostu zdenormalizowany lub zmarginalizowany; stało się wysoce napiętnowane. Wszechobecny stał się perwersyjny.
Reklamy e-papierosów, nawet jeśli oczerniają tradycyjne papierosy tytoniowe, stanowią wyzwanie dla promocji telewizyjnej, która powstała ponad 40 lat temu. Wąchanie jak popielniczka nie jest idealnym afrodyzjakiem , mówi Jenny McCarthy, która lubi jej talk-show, ponieważ lubi jej Blu eCig. Aktor Stephen Dorff, inny rzecznik Blu i były palacz, podobnie przyznaje, że palenie jest postrzegane jako brudne, ale dodaje: Jestem zmęczony poczuciem winy za każdym razem, gdy chcę się rozpalić. Sugeruje on, że wiadomości dotyczące zdrowia publicznego są paternalistyczne: My Wszyscy tu dorośli. Czas odzyskać naszą wolność. Chodźcie chłopaki, wstańcie z popiołów. W niedzielę w Super Bowl w niedzielę 2013 r. Reklama e-papierosów NJOY widziana przez 10 milionów widzów zadeklarowała: Wreszcie palacze mają prawdziwą alternatywę. Papierosy, poznałeś swój mecz.
Społeczność kontrolująca palenie tytoniu odpowiedziała na te komunikaty alarmem. W 2009 r. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że e-papierosy zagrażają zakazom palenia w miejscach publicznych, które są kluczem do ograniczenia palenia tytoniu
[więcej w: praca legionowo olx, turkuć podjadek ugryzienie, tabela kalorii produktów spożywczych ]

Tags: , ,

No Responses to “Renormalizacja palenia E-papierosy i tytoń “Endgame””

 1. Elena Says:

  Testy kliniczne kazdy wie jak sa prowadzone

 2. Pinball Wizard Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stomatolog[...]

 3. Anastazja Says:

  może ktoś wie, jak szybko (w dniach) można i należy podjąc rehabilitację u chorego z nadciśnieniem

 4. Sherwood Gladiator Says:

  [..] Cytowany fragment: akcesoria stomatologiczne[...]

 5. Oliwia Says:

  mleko nie dostarcza wapnia

Powiązane tematy z artykułem: praca legionowo olx tabela kalorii produktów spożywczych turkuć podjadek ugryzienie