Kosmetyki naturalne
Zdrowe i naturalne kosmetyki ekologiczne jakie wybrać ?

Quest for a HIV-1 Vaccine – Moving Forward ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Było to badanie III fazy (RV144) przeprowadzone w populacji niskiego ryzyka w Tajlandii, które wykazało w 2009 r. Zmniejszenie o 31% wskaźnika przejęcia HIV-1 .4 Przeciwciała wywołane przez szczepionkę przeciwko pierwszej i drugiej zmiennej pętli (V1- V2) Env korelowało ze zmniejszeniem ryzyka zakażenia HIV-1 5, mimo że zastosowanie tych wyników do innych platform szczepionek pozostaje niejasne. Czwarta koncepcja szczepionki przeciwko HIV-1, dla której zakończono kliniczne badanie skuteczności, została opisana w tym wydaniu czasopisma (patrz strony 2081-2090). Szczepionka ta została wyprodukowana przez Centrum Badań nad szczepionkami National Institutes of Health (NIH) i obejmowała szczepienie szczepionkami DNA i wzmocnienie wektorami Ad5 wyrażającymi Env, Gag i Pol. Badanie było badaniem skuteczności fazy 2b (HVTN 505) przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych u mężczyzn lub kobiet transseksualnych, które uprawiały seks z mężczyznami. Szczepienia zostały zatrzymane podczas analizy śródokresowej w kwietniu 2013 r. Z powodu braku skuteczności. Chociaż szczepionka wywoływała zarówno humoralną, jak i komórkową odpowiedź immunologiczną u większości biorców, poziomy przeciwciał neutralizujących, przeciwciał neutralizujących i przeciwciał swoistych wobec V2 były niskie. Nie było jednak dowodów na zwiększenie odsetka osób zakażonych wirusem HIV-1 wśród osób zaszczepionych, chociaż nadal brak jest obserwacji uczestników.
Pomimo braku skuteczności badanie to stanowi ważny wkład w dziedzinie szczepionek przeciwko HIV-1. Było to dobrze zaprojektowane studium, które doprowadziło do jasnego wniosku, na którym mogą się opierać przyszłe badania. Przyszli kandydaci na szczepionkę przeciwko HIV-1 będą musieli wywoływać odpowiedzi immunologiczne, które albo jakościowo są inne, albo ilościowo lepsze niż te wywołane przez szczepionkę DNA-Ad5. Wydaje się również, że przedkliniczna ocena przyszłych kandydatów na szczepionki powinna obejmować ostre modele prowokacji, ponieważ szczepionka DNA-Ad5 zapewniała znaczną ochronę przed wyzwaniami dzięki łatwemu do neutralizowania małpim szczepem małpiego wirusa niedoboru odporności (SIV) E660 (SIVsmE660) u małp rezus, ale nie powiodła się. w celu ochrony przed trudniejszym do zneutralizowania wirusem SIVmac251. Ponadto, pomimo konieczności oferowania wszystkim najlepszym dostępnym metodom zapobiegania HIV-1, potencjalnie obejmującym profilaktykę przedawkowania z użyciem leków przeciwretrowirusowych, nadal możliwe jest przeprowadzanie rygorystycznych badań klinicznych skuteczności szczepionek przeciwko HIV-1.
Struktura wirusa HIV-1 i rozszerzony widok trimeru glikoproteinowego koperty (Env). Pokazano cele swoistych dla wirusa przeciwciał neutralizujących, w tym czwartorzędowe miejsce glikanu V1-V2, zewnętrzne miejsce glikanu, miejsce wiązania CD4 i proksymalny region zewnętrzny błony. Z Nabel GJ. Projektowanie jutrzejszych szczepionek. N Engl J Med 2013; 368: 551-60.
Istnieją wyraźne powody do optymizmu w dążeniu do opracowania szczepionki przeciwko HIV-1. Skromna ochrona osiągnięta w badaniu RV144 stanowi dowód na to, że szczepionka przeciwko HIV-1 jest faktycznie możliwa. Poczyniono również znaczne postępy w naszym podstawowym rozumieniu immunologii i wirusologii HIV-1, które informują o projektowaniu szczepionek. Odkrycie wielu nowych szerokich i silnych przeciwciał neutralizujących glikoproteinę Env (patrz schemat i interaktywna grafika, dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu) podniosło możliwość opracowania strategii szczepienia w celu indukcji takich przeciwciał
[patrz też: klinika okulistyczna katowice ceglana 35, eksenatyd, praca olx jarocin ]

Tags: , ,

No Responses to “Quest for a HIV-1 Vaccine – Moving Forward ad”

 1. Tan Stallion Says:

  Chirurg plastyczny w czasie liftingu widzi, gdzie podano kwas hialuronowy

 2. 57 Pixels Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do badanie emg warszawa[...]

 3. Katarzyna Says:

  Od jakiegoś czasu zauważyłam że się lepiej czuję

 4. Zero Charisma Says:

  [..] Cytowany fragment: plan treningowy na masę[...]

 5. Łukasz Says:

  Ja po kilku infekcjach, które u mojego dziecka skończyły się zapaleniem oskrzeli

Powiązane tematy z artykułem: eksenatyd klinika okulistyczna katowice ceglana 35 praca olx jarocin