Kosmetyki naturalne
Zdrowe i naturalne kosmetyki ekologiczne jakie wybrać ?

PCORI na 3 lata – postęp, lekcje i plany ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pierwsze takie ogłoszenie, sponsorowane przez National Institute on Aging, zawiera wnioski dotyczące dużego badania klinicznego porównującego wieloskładnikową interwencję ze zwykłą opieką w celu zapobiegania szkodliwym upadkom u osób starszych. Drugi wzywa do składania wniosków dotyczących oceny możliwości leczenia pacjentów rasy czarnej i Hiszpanie z niekontrolowaną astmą. Trzeci, sponsorowany wspólnie z Agencją ds. Badań i Jakości w Opiece Zdrowotnej, szuka propozycji kohorty opartej na rejestrze, porównującej skuteczność różnych metod leczenia oszczędzających macicę u kobiet z objawowymi mięśniakami macicy. Ukierunkowane ogłoszenia umożliwiają PCORI kierowanie zasobów do obszarów uznanych za priorytetowe przez zainteresowane strony i panele doradcze. Aby zwiększyć efektywność przeprowadzania CER skoncentrowanego na Pacjentach i przyspieszyć wdrażanie ustaleń, PCORI przyznało niedawno około 100 milionów USD na uruchomienie sieci PCORnet, która koncentruje się na badaniach klinicznych. Ta infrastruktura, składająca się z 11 dużych sieci opartych na systemie ochrony zdrowia i 18 grup pacjentów, stworzy interoperacyjne zbiory danych, które będą wspierać wieloośrodkowe obserwacyjne i randomizowane badania dotyczące kwestii klinicznych i dostarczania usług. Kluczowe wymagania dla nagrodzonych obejmują aktywne zaangażowanie systemów zdrowia publicznego i pacjentów w zarządzanie i korzystanie z infrastruktury, gotowość do organizowania losowych badań systemowych oraz gotowość do współpracy z zewnętrznymi badaczami finansowanymi przez PCORI.
Niedawno PCORI ogłosiło swoje pierwsze 30 Pipeline to Proposals Engagement Awards, 4 mające na celu zapoczątkowanie nowych partnerstw między naukowcami i społecznościami zainteresowanych stron oraz stworzenie zespołów, które mogą skutecznie konkurować z funduszami PCORI i innymi źródłami o skoncentrowane na pacjentach badania.
Ogłaszane przez PCORI szeroko zakrojone zapowiedzi dotyczące finansowania przyniosły zróżnicowany portfel badań odzwierciedlający główne przyczyny chorób i śmierci w Stanach Zjednoczonych. Z 162 badań CER 37 (23%) dotyczy wykrywania raka, leczenia lub nadzoru; 30 (19%) na zdrowie psychiczne; 26 (16%) na choroby sercowo-naczyniowe; i 18 (11%) na zaburzenia endokrynologiczne, w tym na cukrzycę. Omówiono również zagadnienia przekrojowe, w tym samoobsługę (15 badań) i zarządzanie bólem (7 badań). Finansowane przez PCORI badania obejmują wiele bezpośrednich porównań dwóch lub więcej opcji i wielu innych, które syntetyzują istniejące dowody, a następnie opracowują i oceniają narzędzia wspomagania decyzji w celu poprawy decyzji podejmowanych przez pacjentów-klinicystów. Prawie 45% badań obejmuje prospektywne, randomizowane porównania. Badania zazwyczaj obejmują wyniki zgłaszane przez pacjentów lub inne wyniki istotne dla pacjenta, często oprócz bardziej tradycyjnych wyników, takich jak ponowna hospitalizacja, progresja choroby lub występowanie powikłań lub śmierci.
PCORI uznał społeczności zainteresowanych społeczności za gotowe i zdolne do zaangażowania się w badania. Pytania skoncentrowane na pacjentach pochodzą z wielu źródeł i pojawiają się innowacyjne partnerstwa. Udział w ocenie merytorycznej został dobrze przyjęty zarówno przez recenzentów naukowych, jak i zainteresowanych stron; ponieważ nieznane procesy współpracy z interesariuszami stanowiły wyzwanie dla niektórych badaczy, PCORI przeprowadziło seminarium internetowe zatytułowane Promising Practices in Engagement 5 i udostępniło przykłady udanych planów zaangażowania
[przypisy: praca olx jarocin, tabela kalorii produktów spożywczych, praca legionowo olx ]

Tags: , ,

No Responses to “PCORI na 3 lata – postęp, lekcje i plany ad”

 1. Urszula Says:

  Moze i prawda ale lekarze mowia inaczej

 2. Commando Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: ortodoncja Kraków[...]

 3. Norbert Says:

  Mój przyjaciel cierpi na tę alergię

 4. Anna Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Gabinet kosmetyczny Lublin[...]

 5. Henryk Says:

  Kolejna sprawa to otyłość na osiedlach

Powiązane tematy z artykułem: praca legionowo olx praca olx jarocin tabela kalorii produktów spożywczych