Kosmetyki naturalne
Zdrowe i naturalne kosmetyki ekologiczne jakie wybrać ?

Ocena klinicznych zalet leków na zaburzenia lipidowe

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W dniu 16 października 2013 r. Komitet Doradczy ds. Endokrynologii i Metabolizmu w Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) zagłosował 9 do 2 za aprobatą Vascepa, oczyszczonego kwasu n-3, kwasu etylowego kwasu eikozapentaenowego (EPA), do stosowania jako dodatek do diety i w połączeniu ze statyną w celu obniżenia poziomu trójglicerydów, cholesterolu o niskiej gęstości (cholesterolu nie-HDL), apolipoproteiny B, cholesterolu o niskiej gęstości (LDL) i lipoprotein o bardzo niskiej gęstości (VLDL ) cholesterolu u dorosłych pacjentów z dyslipidemią mieszaną i chorobą niedokrwienną serca lub równoważnym ryzykiem choroby niedokrwiennej serca. Sponsor i FDA wcześniej zgodziły się w ramach specjalnej oceny protokołu, że dane dotyczące obniżania poziomu triglicerydów z 12-tygodniowego badania z punktami końcowymi w postaci lipidów i 50% z rejestracji w badaniu z udziałem układu sercowo-naczyniowego wystarczyłyby do złożenia wniosku o dodatkowe zatwierdzenie wskazanie jako dodatek do statyny u pacjentów z wysokim poziomem trójglicerydów. Po osiągnięciu tego porozumienia opublikowano jednak kilka badań klinicznych, w których nie stwierdzono korzyści sercowo-naczyniowych z leków obniżających poziom triglicerydów lub zwiększonych poziomów cholesterolu HDL (patrz tabela). Ta nowa informacja podważyła kliniczną korzyść celu triglicerydowego i uzasadnienie stosowania poziomów trójglicerydów jako zastępczego punktu końcowego do zatwierdzenia przez organy regulacyjne. Te problemy wpływają na decyzje kliniczne, ponieważ dostępnych jest kilka leków obniżających poziomy triglicerydów (np. Fibraty, niacyna i kwasy tłuszczowe n-3). Inne leki będące w fazie rozwojowej ukierunkowane są również na wcześniej niewyjaśnione mechanizmy modulowania poziomów cholesterolu, przy założeniu, że polepszenie określonych aspektów profilu lipidowego przełoży się na zmniejszenie ryzyka poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych.
FDA zatwierdziła Vascepę w 2012 r. Do stosowania u pacjentów z ciężką hipertriglicerydemią (stężenie triglicerydów . 500 mg na decylitr [5,6 mmol na litr]), przy założeniu, że obniżenie bardzo wysokich stężeń trójglicerydów zmniejszy ryzyko ostrego zapalenia trzustki, pomimo braku danych wynikowych w tym punkcie końcowym. Podczas spotkania komitetu doradczego w październiku 2013 r. Skoncentrowano się głównie na wynikach działania AMR101 (Icosapentate etylu) na poziom triglicerydów u pacjentów poddawanych statynom z wysokim poziomem triglicerydów (ANCHOR), w którym uczestniczyło 702 uczestników, którzy przyjmowali lek statyny zmierzający do uzyskania LDL. docelowy poziom cholesterolu mniejszy niż 115 mg na decylitr (2,97 mmol na litr), ale nadal utrzymywał poziomy triglicerydów od 185 do 499 mg na decylitr (2,09 do 5,63 mmol na litr) i poziomy cholesterolu nie-HDL co najmniej 100 mg na decylitr (2,6 mmol na litr). Uważano, że pacjenci ci są istotnie obciążeni ryzykiem sercowo-naczyniowym pomimo kontroli poziomu cholesterolu LDL. Wyniki po 12 tygodniach wykazały skorygowane placebo 21% zmniejszenie poziomów triglicerydów przy dawce Vascepa 4 g na dzień i 10% zmniejszenie dawki 2 g na dzień – oba istotne. Wystąpiło znaczne zmniejszenie poziomu cholesterolu nie-HDL, apolipoproteiny B, cholesterolu VLDL i markerów stanu zapalnego. Bezpieczeństwo preparatu Vascepa nie było celem, ale ostateczne określenie korzyści nie może być ocenione bez rozważenia potencjalnych szkód, i zgłaszano obawy dotyczące ryzyka krwawienia i pogorszenia kontroli glikemii.
[więcej w: turkuć podjadek ugryzienie, turkuć podjadek ciekawostki, klinika okulistyczna katowice ceglana 35 ]

Tags: , ,

No Responses to “Ocena klinicznych zalet leków na zaburzenia lipidowe”

 1. Junkyard Dog Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu pedicure[...]

 2. Tobiasz Says:

  Myślałam że to anemia

 3. Katarzyna Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dieta[...]

 4. Ada Says:

  poza błonnikiem należy przyjmowac antyoksydanty

 5. Vanessa Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: catering dietetyczny[...]

 6. Troubadour Says:

  Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?

Powiązane tematy z artykułem: klinika okulistyczna katowice ceglana 35 turkuć podjadek ciekawostki turkuć podjadek ugryzienie