Kosmetyki naturalne
Zdrowe i naturalne kosmetyki ekologiczne jakie wybrać ?

Ocena klinicznych zalet leków na zaburzenia lipidowe ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Badanie wyników sercowo-naczyniowych u sponsora (redukcja zdarzeń sercowo-naczyniowych za pomocą próby interwencyjnej EPA lub REDUCE-IT, NCT01492361) – porównanie produktu Vascepa (4 g na dzień) z placebo w populacji wysokiego ryzyka, ze złożonym punktem końcowym z wynikiem śmiertelnym i bez uszczerbku na zdrowiu zdarzenia sercowo-naczyniowe, rewaskularyzacja wieńcowa i hospitalizacja z powodu niestabilnej dławicy piersiowej – nie planuje się jej do 2017 r. Wszystkie istniejące i nowe leki celujące w zaburzenia lipidowe w szerokiej populacji mają na celu zmniejszenie ryzyka zdarzeń sercowo-naczyniowych. Jednak Oddział Metabolizmu i Produktów Endokrynologicznych FDA (DMEP) od dawna zatwierdza nowe leki lipidowe na podstawie korzystnych zmian w samym metabolizmie lipidów. Zmiany w metabolizmie cholesterolu są wyraźnie związane ze znacznym wzrostem ryzyka sercowo-naczyniowego, co wykazano w licznych badaniach obserwacyjnych i epidemiologicznych. W przypadku statyn wyniki badań dotyczących układu sercowo-naczyniowego przeprowadzonych po zatwierdzeniu ostatecznie wykazały, że cholesterol LDL jest odpowiednim zastępczym punktem końcowym, ponieważ istnieje bezpośredni związek między obniżeniem poziomu cholesterolu LDL a statyną i zmniejszeniem względnego ryzyka zdarzeń sercowo-naczyniowych. Biorąc pod uwagę tę historię, lekarze koncentrowali się na decyzjach terapeutycznych na temat osiągnięcia docelowych wartości cholesterolu LDL.
Takie podejście jest jednak mniej oparte na dowodach, gdy poziomy cholesterolu LDL są obniżone przy pomocy leków nonstatin. W niektórych sytuacjach populacja zagrożona jest po prostu zbyt mała, by przeprowadzić badanie dotyczące wyników sercowo-naczyniowych. Na przykład dwa nowe leki (lomitapid i mipomersen) zostały ostatnio zatwierdzone przez FDA, wyłącznie na podstawie zmian w substytutach cholesterolu LDL, w leczeniu bardzo podwyższonego poziomu cholesterolu LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią. Na posiedzeniu komitetu doradczego z października 2012 r., Dokonującego przeglądu lomitapidu i mipomersen, FDA uznała, że trudność w przeprowadzeniu w pełni napędzanego badania dotyczącego wyników w zakresie układu sercowo-naczyniowego jest bardzo mała (około 300 osób w Stanach Zjednoczonych). Nie wiadomo, czy myślenie to obejmie większe, ale wciąż ograniczone populacje, takie jak pacjenci, którzy nie tolerują statyn lub u których wyznaczony cel cholesterolu LDL nie może zostać osiągnięty nawet przy maksymalnej dawce statyny.
DMEP zatwierdził również fibraty i niacynę w celu obniżenia poziomów triglicerydów i podniesienia poziomu cholesterolu HDL, bez istotnych dowodów, że te leki i modulacja tych docelowych lipidów przynoszą kliniczną korzyść w postaci zmniejszenia ryzyka śmiertelnych i niekrytycznych zdarzeń sercowo-naczyniowych. Na spotkaniu w październiku 2013 r. Rozważano kilka ostatnich badań klinicznych, które nie wykazały żadnej klinicznej korzyści stosowania fenofibratu lub niacyny w połączeniu ze statyną, co podważyło mądrość wcześniejszych zatwierdzeń tych leków, opierając się jedynie na korzystnych zmianach w lipidach. frakcje (patrz tabela). Podczas tego spotkania FDA przedstawiła metaanalizy badań nad kwasami tłuszczowymi n-3, które ujawniły mieszane wyniki w zakresie wyników sercowo-naczyniowych. Najbardziej korzystnym badaniem było badanie EPA w lipidowym interwencyjnym badaniu lipidowym (JELIS), które wykazało pozytywny wpływ 1800 mg na dobę EPA na szeroki punkt końcowy sercowo-naczyniowy, napędzany głównie przez redukcję zawałów mięśnia sercowego, niestabilnej dławicy piersiowej i rewaskularyzacji sercowej
[przypisy: eksenatyd, klinika okulistyczna ceglana, crotamiton farmapol ]

Tags: , ,

No Responses to “Ocena klinicznych zalet leków na zaburzenia lipidowe ad”

 1. Aurelia Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do smary plastyczne[...]

 2. Maciej Says:

  Ostatnio nabawiłam się kontuzji podczas rozciągania

 3. Midnight Rambler Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu turanabol[...]

 4. Tacklebox Says:

  Też tak miałam ostatnio

Powiązane tematy z artykułem: crotamiton farmapol eksenatyd klinika okulistyczna ceglana