Kosmetyki naturalne
Zdrowe i naturalne kosmetyki ekologiczne jakie wybrać ?

Neuralgia słuchawek

Posted in Uncategorized  by admin
December 4th, 2018

Listy Neuralgia nerwu głosowo-gardłowego jest rzadką przyczyną bólu głowy lub twarzy. Przegląd epidemiologicznej bazy danych w klinice Mayo zidentyfikował tylko 217 przypadków w ciągu 55 lat.1 Trauma jest rzadką przyczyną tego zaburzenia, ale współczesne życie może powodować traumę z niekonwencjonalnych źródeł. Zgłaszamy przypadek neuralgii językowo-gardłowej spowodowanej użyciem słuchawek z twardymi plastikowymi uszami.
37-letnia kobieta nagle miała napadowy, lancinujący ból w lewym uchu. Ból promieniował od zewnętrznego przewodu słuchowego do okolicy ściany ciemieniowej tej części głowy. W ciągu kilku godzin rozprzestrzenił się na lewe ramię, szyję i lewą stronę gardła. Ziewanie, odbijanie, połykanie i podnoszenie lewej ręki podczas jazdy powodowało ból. Nie odnotowano żadnego niedoboru ruchowego ani sensorycznego i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości neurologicznych. Ból został częściowo złagodzony przez niesteroidowe leki przeciwzapalne. Bez innego leczenia, stopniowo poprawiła się i rozwiązała całkowicie po pięciu dniach.
Dodatkowa historia ujawniła, że na dwa dni przed początkiem bólu pacjent nosił słuchawki z twardymi plastikowymi słuchawkami, które spoczywały w zewnętrznym kanale słuchowym. Słuchawki były na miejscu przez osiem godzin każdego dnia. Pacjent zauważył tylko niewielki dyskomfort w kanale podczas noszenia; przerwała ich stosowanie, gdy pojawiły się objawy neuralgii.
Neuralgia nerwowo-gardłowa została po raz pierwszy opisana w 1910 roku 2. Ma pewne cechy charakterystyczne z bardziej powszechną neuralgią nerwu trójdzielnego, ale często jest łagodniejsza. W większości przypadków nie stwierdza się neuralgii językowo-gardłowo-gardłowej. Choroby naczyniowe, miejscowe zakażenia i stany zapalne oraz nowotwory, takie jak nowotwory móżdżku i guzy jamy nosowo-gardłowej, doprowadziły do neuralgii językowo-gardłowo-gardłowej. Trauma jest rzadką przyczyną
U naszego pacjenta podejrzewa się miejscowe podrażnienie zewnętrznej części nerwu, które spowodowało nerwobóle, które uległy samoograniczeniu. Ponieważ słuchawki z twardymi plastikowymi słuchawkami stają się coraz popularniejsze, lekarze mogą częściej spotykać się z tym zaburzeniem. Podobnie ukształtowane przedmioty w kanale słuchowym, takie jak stetoskop i aparaty słuchowe, mogą narazić pacjentów na nerwoból gardłowo-gardłowy. Pourazowa neuralgia wytwarzana w ten sposób powinna być samoograniczająca się po usunięciu obiektu i należy unikać kosztownych manewrów diagnostycznych i terapeutycznych.
Ann K. Skelton, MD
Robert A. Fried, MD
Maine Medical Center, Portland, ME 04101
3 Referencje1. Bruyn GW. Neuralgia nerwowo-gardłowa. Cefalalgia 1983; 3: 143-157
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Weisenburg TH. Cerebello-pontile guza zdiagnozowano przez 6 lat jako tic douloureux. JAMA 1910; 54: 1600-1604
Google Scholar
3. Waga S, Kojima T. Neuralgia nerwów głosowo-gardłowych pochodzenia traumatycznego. Surg Neurol 1982; 17: 77-79
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
(2) Listy
Zamknij listy
[przypisy: przychodnia medyk rzeszów, stacja dializ, poradnia psychologiczna bielany ]

Tags: , ,

Leave a Reply

Powiązane tematy z artykułem: poradnia psychologiczna bielany przychodnia medyk rzeszów stacja dializ